بیست و دومین جایزه ادبی شهید حبیب غنی‌پور در بخش رمان بزرگ‌سال برندگان خود را اعلام کرد

بنا به اعلام دبیر جایزه کتاب سال شهید غنی‌پور و به نقل از هیئت دواران بخش رمان بزرگ‌سال بیست و دومین دوره این جایزه ادبی، کتاب خسرو شیرین نوشته خسرو باباخانی از انتشارات کتابستان معرفت در این بخش به‌عنوان کتاب سال انتخاب و معرفی شد.

به گزارش دبیرخانه این جایزه،‌ محمد ناصری عضو شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه (ع) و دبیر این دوره از جایزه، اعلام کرد: 

داوران این بخش با مطالعه و رصد بیش از هزار و دویست رمان منتشر شده در سال ۱۴۰۰ در سه مرحله به داوری پرداختند. در هر یک از جلسات و نشست‌های داوری، تعدادی کتاب برای بررسی بیشتر به جلسات و مراحل بعدی داوران راه یافت. قضاوت این تعداد کتاب پس از داوری به معرفی ۴ رمان به عنوان نامزد نهایی منجر شد:

  • خسرو شیرین نوشته آقای خسرو باباخانی
  • نبودن نوشته آقای مهدی زارع
  • نوزده تماس بی‌پاسخ نوشته خانم خدیجه خانی
  • و تن دادم وطن نوشته خانم مریم بصیری

نتیجه نهایی

کتاب برگزیده سال: رمان خسرو شیرین نوشته خسرو باباخانی به دلیل پرداختی واقع‌گرایانه، تأمل‌برانگیز و دردناک از جنگ و آوارگی مردم جنوب و خصوصاً مردم نجیب آبادان و احترام ویژه به عشق و وفاداری، به عنوان کتاب سال جایزه شهید غنی‌پور معرفی می‌شود.

کتاب تقدیری: رمان نوزده تماس بی‌پاسخ نوشته خدیجه خانی به دلیل توجه به موضوع بیماری پاندمیک کووید ۱۹ و روایتی ساده از دل‌تنگی انسان‌ها در هنگامه بلایا و نیازشان به یکدیگر، قابل‌تقدیر شناخته شد.

 در پایان داوران گروه رمان جایزه شهید حبیب غنی‌پور، ضمن تقدیر از پدیدآورندگان رمان‌های منتشر شده در سال ۱۴۰۰ اعم از نویسنده، ناشر، توزیع‌کننده و سایر عوامل دخیل در آماده‌سازی یک رمان، از صمیم قلب به خادمان کتاب و ادبیات و داستان کشور، خسته نباشید و خدا قوت می‌گوید.

گفتنی است هیئت‌داوران این دوره در بخش رمان بزرگ‌سال، آقایان: ابراهیم زاهدی مطلق، مصطفی خرامان و گلعلی بابایی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.