انتخاب امیرخان کار بسیار پسندیده ای است، لطفا نویسندگان زنده را دریابید!

پس از انتخاب زنده یاد امیرحسین فردی از سوی شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه (ع) به عنوان چهره برتر و ماندگار ادبیات انقلاب،   نظر آقای مجید قیصری نویسنده صاحب قلم و یکی از برگزیدگان جایزه ادبی شهید حبیب غنی پور برای کتاب «گوساله سرگردان» در هشتمین دوره این جشنواره  را جویا شدیم.

قیصری ضمن ستایش از امر تجلیل از نویسندگان توانمند و خلاق، گفت: اصل این کار و تجلیل از چهره های شاخص ادبیات و ادبیات انقلاب، کار پسندیده و انتخاب زنده یاد امیرحسین فردی به عنوان نویسنده برتر و چهره ماندگار انقلاب،کار شایسته ای است.  چون کسی در مراتب خدمتگذاری و تاثیر امیرخان در ادبیات متعهد، ادبیات دفاع مقدس و ادبیات معاصر شکی ندارد و جایگاه ایشان در این رابطه شناخته شده و قابل توجه است.

خالق مجموعه‌ی داستان «زیرخاکی» و رمان «دیگر اسمت را عوض نکن» تاکید می کند: اما به گمان من باید به سراغ نویسندگان زنده و صاحب اندیشه ای برویم که تقدیر و تجلیل از آنان می تواند تاثیر بیشتری بر روند نویسندگی و معرفی شایسته آنان به جامعه و مخاطبان داشته باشد.

برنده جایزه اوراسیا که به دلیل نگارش رمان «سه کاهن» شایسته دریافت این جایزه شناخته شده است، افزود: من با روحیه  تواضع و جسارتی که از آقای فردی عزیز سراغ دارم، شکی ندارم که اگر ایشان زنده بود و در معرض چنین انتخابی قرار می گرفت، حتما نظرش بر تقدیر و تجلیل از نویسندگان زنده ای بود که خوشبختانه فراوان هستند و برای چنین گرامیداشت و تجلیلی بسیار شایسته و قابل هستند.